Оцените сайт

Неплохой
Устраивает ... но ...
Встречал и получше
Совсем не понравился

 

Інформація для осіб з особливими потребами (вадами слуху)

 
 

Одним iз завднь діяльності Центру профорієнтації та працевлаштування є надання послуг з питань одержання знань і навичок, професійної майстерності та працевлаштування особам з особливими потребами.

Одеський професійний ліцей технологій та дизайну Державного закладу «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського» має великий досвід роботи з контингентом молоді з обмеженими фізичними можливостями (з порушеннями слуху).

Педагогічний колектив ліцею приймає участь у міжнародному проекті «Професійна реабілітація глухих в Одеських професійних ліцеях» з німецьким благодійним товариством ZMO Східна Європа, секція Саксонія (Німеччина) та здійснює обмін досвідом роботи, для чого учні з порушеннями слуху ліцею за запрошенням відвідали навчальні заклади Німеччини. 

До Всесвітнього Дня інвалідів у 2001 році у навчальному закладі була проведена перша науково-практична конференція на тему: «Адаптація учнів-інвалідів до навчально-виховного процесу професійно-технічного училища». За підсумками проведеної конференції був виданий збірник наукових праць «Адаптація учнів-інвалідів до навчально-виховного процесу професійно-технічного училища» (спеціальний випуск).

Надалі щорічно до Всесвітнього Дня інвалідів педагогічним колективом ліцею проводяться семінари, конференції з питань адаптації учнів з особливими потребами до навчально-виховного процесу і їх інтеграції в суспільство та за матеріалами заходів видаються збірники наукових праць.

За роки навчання у ліцеї внаслідок систематичного корекційного освітньо-виховного впливу більш 170 дітей з особливими потребами одержали високий рівень кваліфікації робітничих професій та працевлаштовані на підприємствах міста та області. Дипломи кваліфікованого робітника з відзнакою отримали 28 учнів з вадами слуху, з них 14 випускників продовжують навчання у вищих навчальних закладах.

В роботі з дітьми з особливими потребами педагогічний колектив Одеського професійного ліцею технологій та дизайну виконує задачу по формуванню і розвитку гармонійної особи, фахівця з високими професійними, громадськими та моральними якостями, забезпеченню його соціальної реабілітації та адаптації в суспільстві.

Більше десяти років в навчальному закладі працює перекладач-дактилолог Дьяченко Н. Б., яка надає допомогу щодо перекладу на мову жестів учням з обмеженими фізичними можливостями.

  

Етапи становлення і розвитку

1998

Створення експериментальної навчальної групи учнів-інвалідів з вадами слуху на базі ПТУ № 5 м. Одеси.

2000

Обмін досвідом роботи разом зі школою-інтернатом №91 для глухих дітей (м. Одеса) з професійним ліцеєм для глухих Східна Німеччина (м.Герлиць та м.Лейпциг).

2001

Паралельно з професійною підготовкою учні-інваліди з вадами слуху вивчають загальноосвітні предмети і реалізують своє право на отримання повної загальної середньої освіти.

2001

Проведення науково-практичної конференції, присвяченої Всесвітньому Дню інвалідів на тему «Адаптація учнів-інвалідів до навчально-виховного процесу професійно-технічного училища».

2001

Видання збірника наукових праць (спеціальний випуск) «Науковий вісник» на тему: «Адаптація учнів-інвалідів до навчально-виховного процесу професійно-технічного училища».

2002

Проведення науково-практичної конференції, присвяченої Всесвітньому Дню інвалідів на тему «Професійно-технічне училище як майстерня інноваційного менеджменту в освіті».

2003

Проведення науково-практичного семінару за участю адьюнтів Міжнародної Слав’янської академії освіти ім.Я.А.Коменського, присвяченого Всесвітньому Дню інвалідів на тему: «Адаптація учнів-інвалідів до навчально-виховного процесу училища».

2004

У межах професійної орієнтації разом зі школою-інтернатом для глухих дітей №91 м.Одеси розроблена наскрізна програма трудового навчання дітей, починаючи з 5 класу. Програма призначена для реальної підготовки учнів школи-інтернату для подальшого навчання в професійно-технічному навчальному закладі.

2004

Проведення науково-практичного семінару, присвяченого Всесвітньому Дню інвалідів на тему: «Проблеми соціалізації майбутніх фахівців в контексті вимог Болонського процесу».

2004

Видання журналу «Науковий вісник» на тему: «Проблеми соціалізації майбутніх фахівців в контексті вимог Болонського процесу».

2005

Проведення науково-практичного семінару, присвяченого Всесвітньому Дню інвалідів на тему: «Соціально-педагогічні аспекти виховання учнів-інвалідів в професійній школі».

2006

Проведення науково-практичного семінару, присвяченого Всесвітньому Дню інвалідів на тему: «Організація професійної підготовки учнів-інвалідів в умовах євроінтеграції».

2006

Для професійної підготовки учнів-інвалідів з вадами слуху одержана ліцензія з професії, що відповідає Державному класифікатору: 7435 «Закрійник».

2007

Проведення науково-методичного семінару, присвяченого Всесвітньому Дню інвалідів і Дню боротьби зі СНІДом на тему: «Здоровий спосіб життя сучасної молоді, досвід і перспективи».

2007

Для професійної підготовки учнів-інвалідів з вадами слуху одержані ліцензії з професій, що відповідають Державному класифікатору: 8263 «Вишивальниця»; 4112 «Оператор комп’ютерного набору».

2007

Ніколайчук Олександр Васильович, учень групи КС04-49, майстер спорту, член збірної команди України по футболу, став чемпіоном Світу з футзалу.

Вересень

2007

Обмін досвідом роботи з професійною школою м. Дрездена (Німеччина), яка здійснює професійну підготовку учнів з вадами слуху при підтримці благодійного фонду «Трансоїл».

2007

Тураєва Анжела Рустамівна, учениця групи ОКН07-71, майстер спорту міжнародного класу, член збірної команди України з волейболу, стала чемпіонкою Світу та Європи з волейболу.

2008

Для професійної підготовки учнів-інвалідів з вадами слуху одержані ліцензії з професій, що відповідають Державному класифікатору: 7331 «Флорист»; 5141 «Перукар (перукар-модельєр)».

Квітень

2008

Участь у соціальному міжнародному проекті «Професійна реабілітація глухих в Одеських професійних ліцеях» з німецьким благодійним товариством ZMO Східна Європа, секція Саксонія.

Жовтень

2008

Обмін досвідом роботи з проблем реабілітації дітей-інвалідів з вадами слуху з благодійним товариством (Німеччина) у рамках міжнародного проекту.

Травень

2009

Проведення Міжнародної науково-практичної конференції на тему «Інтеграція учнівської і студентської молоді з особливими потребами у систему професійної освіти та сучасне суспільство», яка присвячена десятиріччю професійної підготовки учнів-інвалідів з вадами слуху.

2011

Шенеленко Онисим Сергійович, учень групи ОКНКС09-85б, член збірної команди України з легкої атлетики.

Лютий

2012

Проведення науково-практичної конференції на тему «Професійна кар’єра випускника ПТНЗ: сучасний стан і перспективи формування», в пленарному засіданні якої були розглянуті питання професійної кар’єри учня-випускника ПТНЗ з особливими фізичними можливостями (з вадами слуху).

Травень

2012

Персональна виставка фоторобіт Плотвінова Микити, учня ліцею з професії «Фотограф (фотороботи)».

Плотвінов Микита всебічно розвинена особистість, він оволодів на високому рівні професійними знаннями та навичками з професії «Фотограф (фотороботи)», а також має достатні досягнення в спорті, кандидат в майстри спорту по класичній боротьбі. Велику увагу життєвому становленню Плотвінова Микити приділяють його батьки, які стали співзасновниками даної виставки.

1998-2014

Дипломи кваліфікованого робітника з відзнакою отримали 28 учнів-інвалідів з вадами слуху, з ним 14 випускників продовжують навчання у вищих навчальних закладах.«    Август 2017    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031